Leírás
Kezdje az etap első napját túrázással, méghozzá a „ Schlögen er Blick“ célpontig, mely Schlögen településtől kb. 30 percre található. Itt grandiózus kilátás nyílik a Duna hurokszerű kanyarulatára, ahol a folyó kétszer egymás után egy szinte visszafordulásig hajló fordulatot tesz. Egy rövid kompút után Grafenauban már a kígyózó folyóparton járunk sűrű erdők peremén.
Miután áthaladunk Obermühl kis településén és Untermühlbe érkezünk, magunk mögött hagyjuk a „Schlögener Schlinge“ néven ismert folyókanyarulatot, ahol az út egy rövid szakaszát vízitaxival tesszük meg. A felénk magasodó erdős sziklacsúcson Neuhaus kastélya (magántulajdon) látható, melynek parthoz közeli szögletes csúcsa egykoron azt a célt szolgálta, hogy láncokkal innen lezárják a Dunát.
Valamivel lejjebb a folyó mentén Unterlandshaagnál az út eltávolodik a parttól és Feldkirchen an der Donau változatos vidékén halad. A vadromantikus Pesenbachtal természetvédelmi területe és túraútvonalai, a Kneipp-kúrát kínáló Kneippkurhaus Bad Mühllacken, négy tó vízisível, wakeboard pályával és egy mozgásfejlesztő játszótér várja a megfáradt lábakat és a pihenni vágyókat. A tavak szomszédságában található a Golfclub Donau és a Puchner kemping.
A kulturális látványosságok közül kiváltképp a pesenbachi szárnyas oltárt és Feldkirchen szabadon álló templomtornyát érdemes megnézni. A kulináris kínálat pedig a tóparti étteremtől, a regionális finomságokat felvonultató vendéglőkön át a hagyományos heuriger borozókig minden igényt kielégít.
Miután újra nyeregbe ülünk, hamarosan Ottensheim kastélyának látványa tárul elénk egy magaslaton az azonos nevű település felett. Az etap nagy részét ezzel magunk mögött is tudhatjuk és így bőven marad idő arra, hogy megcsodáljuk Ottensheim piacterét és az azt körülvevő bájos polgári házakat a 16. századból. Ezt követően hamarosan elérjük az etap végállomását, Linzet.
A túra kiinduló pontja
Schlögen
A túra végállomása
Linz
Utak leírása Duna menti kerékpárút 2. etap: Schlögen – Linz
Schlögen - Obermühl - Untermühl - Unterlandshaag - Feldkirchen - Ottensheim - Linz
Túraleírás:
Ez a túra azzal kezdődik, hogy Schlögennél a biciklis komppal áttérünk az északi partra, ahol az Au-Grafenau vízitaxival teszünk meg egy kerékpárral járhatatlan szakaszt. Miután újra talaj van a talpunk alatt, követjük a folyót Obermühlig, ahol tehetünk egy kitérőt Untermühlbe, mely felett Neuhaus kastélya trónol.
Unterlandshaagnál, Aschbachhal szemben búcsút intünk a Duna partjának és Feldkirchenig haladunk, mely egy fontos gyümölcs- és zöldségtermelő kultúrtáj, ahol a mezőgazdaság igen meghatározó. Itt is szemügyre vehetünk egy pompás épületet, Mühldorf kastélyát (szálloda), mely azonban magánkézben van, ezért csak kívülről csodálhatjuk meg.
Röviddel Feldkirchen után ismét a Duna mentén vezet az út. Elhaladunk a feldkircheni fürdőtavak mellett, ahol érdemes megmártózni a hűsítő vízben (van vízisí, búvárkodási lehetőség, wakeboard, stb.). Ezután Ottensheimba érünk. Miután itt megpihenünk és a számos étterem egyikében megebédelünk, már csak rövid szakasz választ el bennünket az etap úti céljától, Linztől, mely dómtornyát már messziről látni.
Tipp: Tegye meg az etap utolsó szakaszát vonattal Otttensheim és Linz között a Mühlkreisbahn egyik járatán.